lv ru

2525
jan2020

Ziņas par adresātu

E-майл:
Комментарий:

Ziņas par sūtītāju

Jūsu vārds:
E-майл:
Отослать
2020
mar2012
Aizliedz SIA Lady Taxi izmantot šo preču zīmi

DB.LV, Elīna Pankovska, 2012. gada 20. marts
Augstākās tiesa nospriedusi aizliegt SIA Lady Taxi izmantot komercdarbībā MSIA Taxi Nurx preču zīmi Lady Taxi un domēna vāru lady-taxi.lv.
Tiesas lēmums paredz aizliegumu lietot identisku vai līdzīgu apzīmējumu saistībā ar taksometru pakalpojumu sniegšanu vai piedāvāšanu saistībā ar apzīmējumu Lady Taxi, apzīmējuma Lady Taxi izmantošanu lietišķajos dokumentos un reklāmā. Kā arī SIA Lady Taxi viena mēneša laikā no sprieduma spēkā stāšanās brīža jānomaina Komercreģistrā vārdu pret tādu, kuras nosaukumā nav apzīmējuma Lady Taxi. Pilns spriedums būs pieejams 3.aprīlī un pēc pilna nolēmuma sagatavošanas dienas lietas dalībnieki to 30 dienu laikā var pārsūdzēt Senātā, DB pastāstīja tiesas pārstāve Baiba Kataja.
 
 
DB jau rakstīja, ka SIA Taxi Nurx, kas pazīstama ar Lady Taxi vārdu, pagājušā gada sākumā iesniedza apelācijas sūdzību Augstākajā tiesā par Rīgas apgabaltiesas lēmumu noraidīt uzņēmuma prasību, kurā tika lūgts pārtraukt uz SIA Lady taxi taksometru pārvadājumos lietotajām automašīnām izmantot šo preču zīmi.
Taxi Nurx ir dibināta 2006.gadā, bet SIA Lady taxi tikai 2009. gadā. Savukārt Rīgas apgabaltiesa iepriekš noraidīja Taxi Nurx prasību, un līdz ar to SIA Lady taxi varēja izmantot preču zīmi Lady Taxi.
2009. gada 30.aprīlī tiesa noteica pagaidu aizsardzības līdzekli un aizliedza SIA Lady Taxi komercdarbībā izmantot apzīmējumu Lady taxi saistībā ar taksometru pakalpojumu sniegšanu, tā nolemjot aizsargāt SIA Taxi Nurx likumiskās tiesības uz Lady Taxi preču zīmi.
«Uzņēmuma pastāvēšanas laikā notikušas neskaitāmas radio, televīzijas un preses intervijas par to, ka mūsu uzņēmumā taksometru pakalpojumus nodrošina autovadītājas sievietes un ka mūsu uzņēmums ir atpazīstams tieši pēc Lady Taxi preču zīmes, kas precīzi atspoguļo mūsu uzņēmuma darbības veidu un būtību. Mēs esam vienīgie patiesie intelektuālie Lady Taxi preču zīmes īpašnieki,» atklātā vēstulē medijiem uzsvēra Taxi Nurx valdes loceklis Normunds Nurks.
«Šajā neveselīgajā biznesa vidē saskārāmies ar situāciju, ka svešu labumu tīkotāji organizē nelikumīgas darbības, ar mērķi gūt labumus. 2009.gadā tika dibināts uzņēmums SIA Lady Taxi, kas pretlikumīgi izmanto mūsu uzņēmuma intelektuālo īpašumu, preču zīmi Lady Taxi, un negodprātīgi izmanto mūsu uzņēmuma atpazīstamību taksometru pakalpojumu jomā, tas ir, trešās personas tiek maldinātas par mūsu kā komersanta identitāti un sniegtajiem pakalpojumiem,» skaidroja N. Nurks.
SIA Lady Taxi pārstāvis Kaspars Vilsons gan iepriekš DB noraidīja visus Taxi Nurx pārmetumus, sakot, ka pirms uzņēmuma reģistrēšanas viņš vērsies Patentu valdē un noskaidrojis, ka Lady Taxi nav reģistrēta preču zīme.
Наши партнеры:
Informatīvi
Mūs atbalsta: